SUPERTOTOBET0284.COM – KYRİE: ‘AMELİYATTAN KAÇINDIM, AMA İHTİYACIM OLABİLİR’


Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving, Kasım ayının ortasında sağ omzunu sakatladığından beri gazetecilerle ilk kez konuştu ve ameliyattan kaçınmayı umuyor olsa da, bunun ihtimaller dışında olmadığını söyledi.

Irving, ağrının ilk olarak Nets 4 Kasım’da New Orleans Pelicans’a karşı oynadığında ortaya çıktığını söyledi.

Bu maçtan sonra Irving, ekibin sağlık personeline haber verdiğini belirtti. Sonraki dört maç için buz koyma, omzunu bantlama ve fizik tedavi yapma konusunda gayretli olsa da, acısı devam etmişti. Denver Nuggets’a karşı 14 Kasım’daki maçtan sonra, Irving ağrıların daha da kötüleştiğini anlattı.

“Berbat bir şey. Belli bir seviyede olmak için kendini zorluyorsun ve şut attığın omzun pes etmeye başladığında, cesaret kırıcı oluyor. ‘Bu omuz sadece. Buzlayayıp sahaya geri döneyim.’ diyorsunuz ama omzunuzda bir şeyler hissetmeye devam ediyorsunuz ve bunu sağlık personeline ve uzmanlara açıklamaya çalışıyorsunuz. Tüm bu egzersizleri yapıyorum ve hala beni sahaya döndürecek hiçbir şey olmuyor.”

“KORTİZON İĞNESİ YAPILDI”

Irving, kendisi ve Nets sağlık ekibinin artroskopik cerrahi gerekip gerekmediği konusunda bir veya iki ay içinde yeniden değerlendirme yapacaklarını söyledi:


“Bir kortizon iğnesi olabildiğince uzun sürüyor. Ya sağlığınıza ve kaslarınıza zarar veren kortizon iğnelerini olmaya devam ediyorsunuz ya da artroskopik ameliyat geçiriyorsunuz. Ben sahaya geri dönebilmem için doğru miktarda rehabilitasyon gördükten ve doğru miktarda dinlenme ve iyileşme süresinden geçikten sonra, sezonun geri kalanı için neler yapabileceğimizi görerek birkaç ay sonra yeniden değerlendirileceğim.”

“AMELİYAT, KESİNLİKLE AKLIMDAN GEÇTİ”

27 yaşındaki süperstar, sezon içinde ameliyat olmayı düşündüğünü de ekledi. Kevin Durant’in yıl boyunca oynamayacak olması ve Nets’in .500 civarında gezinmesi ile Irving, bu konu için “Kesinlikle aklımdan geçti.” ifadesini kullandı.

Başlangıçta Irving, herhangi bir anti-enflamatuar ilaç kullanmadan rehabilitasyon yapmaya çalıştığını söyledi. Arizona’da uzmanlara görünmüştü.

Irving’e göre, herhangi bir enjeksiyon olmadan sağlıklı olmaya çalışmak, iyileşmenin bu kadar uzun sürmesinin bir nedeniydi. Yine de, sakatlığı ilk hissettiğinden 8,5 hafta sonra Irving, sağ omzunu şuta kalkarken kaldırdığında hala acı çektiğini ifade etti. Hala temaslı antrenmanlara giremiyor.

Bir önceki yazımız olan BETPAS313.COM - ALANYASPOR, ERİC TRAORE'NİN PEŞİNDE DÜŞTÜ başlıklı makalemizde betpas313.com hakkında bilgiler verilmektedir.

SUPERTOTOBET0284.COM – KYRİE: ‘AMELİYATTAN KAÇINDIM, AMA İHTİYACIM OLABİLİR’

1 Comment on SUPERTOTOBET0284.COM – KYRİE: ‘AMELİYATTAN KAÇINDIM, AMA İHTİYACIM OLABİLİR’

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*